Ядете повече - Стресът е най-вероятният виновник за това. Предполага се, че периодичното прехранване със сладки не зависи изцяло от хормоналните фактори, а е резултат по-скоро на прекомерното напрежение, което ви кара да се тъпчете с всевъзможни лакомства.
Поява на акне без причина - Стресът увеличава възпалението, което води до появата на акне, твърдят експерти. Те препоръчват след тежък ден да намажете лицето си с лосион, съдържащ салицилова киселина или бактерицидния агент бензоил пероксид, който ще предпази кожата ви от изсушаване. Ако до няколко седмици тя не се повлияе от това лечение, трябва да се консултирате с дерматолог.
Главоболие през почивните дни - Според американски учени, резкият спад на стреса може да предизвика мигрена. Затова е изключително важно и през уикендите да се придържаме към същия хранителен режим и начин на живот, които спазвате през работните дни.
Нарушения в съня - Когато сме стресирани, ние се будим по-често, което нарушава нормалния ритъм на съня и води до появата на неприятни сънища. Затова опитвайте се да спите поне 7-8 часа на нощ и избягвайте приема на алкохол и кофеин преди лягане.
Болки в корема - Безпокойството и стреса могат да причинят стомашни болки, придружени с главоболие, болки в гърба и безсъние. Експертите смятат, че хората, които са изложени на по-високи нива на стрес, са до три пъти по-предразположени на коремни болки, отколкото хората, живеещи без почти никакво напрежение.
Кървящи венци - Според многобройни проучвания, стресираните хора имат повишен риск от поява на пародонтит. Хронично повишените нива на стресовия хормон кортизол могат да отслабят имунната система и по този начин да подпомогнат развитието на болестотворни бактерии на венците.
Алергии - Проведено изследване доказва, че страдащите от алергия хора имат по-тежки симптоми, след като са преминали тест, който повишава нивото на стрес в организма. Хормоните на стреса могат да повишат продукцията на имуноглобулини, които се намират в кръвта и са отговорни за алергичните реакции.
Коментари