Екстракт от червена детелина
Това наименование е познато от повече от 2000 години, докато китайското наименование lingzhi датира от 25-200 пр.Хр.
През 1881 г. Питър Адолф Карстен дава името на рода Ganoderma. Според ботаници наименованието lingzhi има гръцки и латински корен. Общото наименование Ganoderma с гръцки произход е съставено от думите "ganos", което означава светъл, сияещ, и "derma", което означава кожа, т.е. сияйна кожа, докато научното наименование lucidum е на латински. В китайския език "ling" означава дух, а "zhi" е традиционно растение, което се свързва с дълголетие.
Повечето изследвания не свидетелстват за проблеми, свързани с употребата им за кратък период от време, като няма данни за дългогодишната им употреба. Менопаузата е свързана обикновено с проблеми като промени на липидния профил, повишен риск от сърдечно-съдови заболявания, намаляване на костната плътност и проблеми с паметта. Въпреки че хормоналната терапия е основния начин, много жени се насочват към билкови или нелекарствени продукти за справяне с посочените проблеми.
В тези случаи се използват добавки, богати на изофлавони, като по-известни са соята и червената детелина. Фактът, че червената детелина е богата на тези вещества я прави като защитен щит срещу обезпокоителните симптоми, свързани с този период, и като цяло със състояния, свързани със стареенето, тъй като изофлавоните са известни с универсалните си лековити свойства. Проучванията на това ниво са все още в начален стадий, но все пак има положително въздействие върху нивата на липидите, костната плътност и познавателните способности.
В заключение ежедневната доза от 80-120 мг изофлавин има по-голямо въздействие и положителен профил на защита.
* Хранителните добавки не заместват разнообразното и балансирано хранене, което е от особено значение за здравословен начин на живот.