Гингивит! Вижте как да предотвратите появата му!

Какво е гингивит?

Гингивитът е едно от най-разпространените стоматологични заболявания, от което се оплакват и малки, и големи. Неприятните симптоми и бавното лечение го превръщат в истински кошмар за зъбите.

Как се образува гингивитът и какви са причините?

При всяко хранене, между зъбите попадат остатъци от храна, които образуват зъбна плака. Натрупването на зъбна плака води до отделянето на ензими и киселини, които увреждат зъбите. Ако не бъде почистена дълго време, зъбната плака се втвърдява и се превръща в зъбен камък. Натрупаните хранителни остатъци успяват да повдигнат венеца и по този начин попадат под него, като оставят зъбната шийка оголена. В някои случаи се образува и венечен джоб, в който се събира зъбната плака. Застояването на плаката под венците води до възпаление и образуване на гингивит.

Гингивитът може да бъде придобит, наследен по ген или да възникне под влиянието на други обстоятелства. Най-честата причина е недостатъчно добра орална хигиена, която води до натрупване на зъбен камък и образуването на скрит кариес. Случайно нараняване на венците при хранене или миене са друга възможна причина за тяхната чувствителност. В някои случаи гингивитът е сигнал за отслабена имунна система или за хормонален проблем. От зъбния кошмар се оплакват малки деца, тийнейджъри, бременни и жени, които влизат в период на менопауза, както и пушачи и страдащи от диабет.

Какви са симптомите?

Симптомите се изразяват в зачервяване и подуване на венците, кървене дори при най-лекото докосване, подуване на бузата и устните, лош дъх и неприятен вкус в устата. В много случаи гингивитът е съпроводен и от болка, която може да стане толкова силна, че да попречи на нормалното хранене на пациента и на дъвкателните функции. Разликата при болката в случай на гингивит и на кариес е, че при заболяването не може да се определени от кой зъб идва болезненият импулс. Често хората пренебрегват симптомите на гингивита, мислейки си, че те са моментно неразположение и ще отминат. Истината е, че колкото повече се бави лечението, толкова по-неприятно става проявлението на гингивита.

Какво е лечението и как да се предпазим?

Лечението започва с почистване на зъбния камък. Тази процедура може да е по-болезнена, затова някои пациенти предпочитат поставяне на упойка. Остатъкът от лечението протича в домашни условия. Необходимо е редовно миене на зъбите (най-добре след всяко хранене или два пъти дневно) със специална паста за чувствителни и болни венци. През деня може да се наложи жабурене с антисептичен разтвор или вода за уста. В краен случай се предписва антибиотик.

Съвети за превенция:

Не забравяйте, че пастата за зъби, която ползвате, играе голяма роля за поддържането на устната хигиена. Доверете се на:

Паста за Зъби Против Пародонтоза Microsilver Plus

Пастата за зъби със сребърни микрочастици предотвратява образуването на кариеси и плака, помага за профилактика на пародонтоза и премахва лошия дъх. Изгражда зъбен емайл при продължителна употреба.

Пастата за зъби Microsilver Plus отстранява бактериите, които причиняват парадонтоза, кариеси и лош дъх. Много добре почиства и полира зъбите, спомага за премахване чувствителността на зъбите при топло или студено, много добре стяга венците, освежава приятно устата.

Съдържа:

За красива усмивка без кариеси и зъбен камък!

Кликни тук и поръчай!

gingivit vijte kak da predotvratite obrazuvaneto mujpg