Ефективна и натурална борба срещу стреса

Стрес

е често използвана дума, чието значение обаче рядко осъзнаваме. Използват я почти всички възрастни, независимо от професията, възрастта и пола. Силата, с която стресът може да повлияе на здравето ни, ни дава право да говорим за него като болестта на последното десетилетие, въпреки че не е истинско заболяване. Английската сума „stress“ идва от френския термин “estrecier“, който произлиза от латинската дума “stringo, stringere“ и означава: да използваш натиск, да насилваш, да налагаш, да използваш насилие. Стресът е реакцията на организма към всяко прекалено натоварване, което предизвиква в тялото т.нар. отговор на стреса – реакция на нагаждане към новите условия, в резултат на която тялото е в състояние на готовност, опитвайки да се справи с новия товар. Когато сме „стресирани“, това означава, че сме изложени на въздействието на външни сили, в зависимост от което отговорът може да бъде положителен или отрицателен. В общото ни разбиране стресът почти винаги е свързан с негативни аспекти, най-вече от психологическо или емоционално естество. Стресът е всяка ситуация, при която организмът е засегнат от някакви фактори, които нарушават баланса му и застрашават целостта му.

„Човешкият ум се тревожи най-много от това, което не може да се види”. Юлий Цезар

Самият стрес се състои от два елемента. Стресовите ситуации, които го предизвикват, са първият. Проучванията показват, че причините за стрес могат да бъдат външни (природни бедствия, войни, лоши междуличностни отношения, училище, работа, но също така например просто да си загубите ключовете) или вътрешни. Дори малки стресови ситуации могат да бъдат опасни, ако са твърде много и стават по едно и също време. Вътрешните източници на стрес могат да зависят от типа личност, степента на самоконтрол, вътрешните конфликти.

Стресът предизвиква алармена реакция в организма, която активизира мозъка, нервната и имунната система, ендокринните жлези. Резултатът от това е повишен обем на кръвта, ускорен сърдечен пулс, напрежение в мускулите и освобождаване на енергия. Забързан пулс, дълбоко, учестено дишане, мускулно напрежение, повишена чувствителност на всички сетива… Тялото просто се подготвя за атака или бягство. Отговорът на стреса е различени при всяко човешко същество. Фактор, който е нормален за здравото тяло, може да бъде твърде екстремен за отслабения организъм. Ако стресът е постоянен, той повлиява развитието на различни болести на цивилизацията. Човекът е надарен със способността да разпознава голям брой сигнали, посочващи предстояща опасност.

От момента на възникването си стресът преминава през три фази, дефинирани от „докторът на стреса“ Ханс Селие:

1. тревога – нервни сте за ситуацията, напрегнати, искате да я разрешите. Ако проблемът започне да ви завладява и осъзнаете, че не можете да се справите, се появява чувство на разстройване и объркване, придружено от загуба на енергия, намалена работоспособност, изпадате в порочен кръг, от който искате да излезете, но не знаете как. По това време вече говорим за

2. фаза – фаза на съпротива. Последната фаза на стреса - изтощение, се проявява с умора, безпокойство и дори депресия. Умората не може да се премахне с наспиване; появяват се безсъние и раздразнителност, негативните чувства непрекъснато се задълбочават. В тази фаза е необходима помощ от семейството, приятелите и лекар. При нея човек не може да се справи сам.

Ако стресът продължи за кратко и е с подходяща интензивност, той може дори да има положително въздействие върху нас. Той стимулира метаболизма, хормоналната активност, умствените способности, креативността и ни помага да имаме по-добри постижения.

Но ако прекаленият стрес продължава и механизмите за компенсиране са ангажирани за твърде дълго, не само менталното ни здраве е в опасност, но и физическото ни благосъстояние. Например, ако някое има чести промени в налягането, с времето високото кръвно налягане ще стане обичайно. Прекаленият стрес натоварва цялата кръвоносна система. По-често се появява главоболие. Стресът предизвиква значителни промени в храносмилането – от стомашни разстройства до синдром на раздразненото черво, докато не се стигне до по-сериозни проблеми. Поради стреса жлъчката може да не се изпразва правилно (парене под ребрата) и могат да се образуват камъни в бъбреците. Хроничният стрес, според проучване, проведено още през 1977 г. (Bartropova), влияе неблагоприятно на имунната система и така хората се разболяват по-лесно и по-често. По време на стрес могат да се появят мускулни крампи, често уриниране, усещане за „буца“ в гърлото, подпухване, загуба на апетит, диплопия. В областта на сексуалната активност – спадане на потентността, промени в менструалния цикъл. Що се отнася до умствените способности, някои стресови ситуации могат да ни парализират напълно и да възпрепятстват извършването на дейности, с които лесно може да се справим в нормално състояние. Често срещано „решение“ на проблемите със стреса е прекомерната консумация на алкохол, както и цигари или наркотици.

Как да се борим със стреса?

Имайки предвид времето, в което живеем, значителното натоварване на тялото, предизвикан от стресови фактори, и произтичащите рискове, ние предлагаме сигурен, натурален и ефективен продукт. Mind Master е първата и най-широкообхватна комбинация „всичко в едно“ – най-важните вещества, микроелементи, които са показали в научни изследвания, че имат положително влияние върху нервната система, оптимизират обмена на енергия, намаляват умората и изтощението и защитават клетките от вредното действие на свободните радикали. Стресът е част от ежедневния ни живот. Не можем да го премахнем напълно, затова трябва да се научим как да се справяме с него. Вярваме, че LR Mind Master може да ви помогне за това.

Не забравяйте да добавите позитивно мислене и усмивка, докато пиете вашия Mind Master.

Кликни и поръчай MIND MASTER Formula GREEN против стрес СЕГА!

Кликни и поръчай MIND MASTER Formula GREEN против стрес СЕГА!

Кликни и поръчай MIND MASTER Formula RED против стрес СЕГА!

Кликни и поръчай MIND MASTER Formula RED против стрес СЕГА!